Velká cena Zdic 11.1.2009 - Rozpis, seznam přihlášených, výsledky

Závod je součástí Pražské zimní ligy

Aktuality

Pořadatelé

Tomáš Vaníček (MFP6601), Pepík a Anička.

Typ závodu

Normální trochu delší a trochu kopcovitější orienťák (skoro HROB) doplněný v závěru free order sprinterskou vložkou po městě.

Přihlášky a informace

Na e-mailu vanicek@fsv.cvut.cz , subject: PZL, do čtvrtka 8.1.2009 15:00, nebo vyjímečně SMS na číslo 724284159. Přihláška je platná až po odvovědi na ní, nebo po uvedení dotyčného v seznamu přihlášených. Startovné: kategorie AS,BS 30,- Kč, kategorie A,B,S: 20,- Kč . Přihlášení po termínu a na místě dostanou jen černobílou kopii mapy a kontroly si na ni nejspíš zakreslí sami.

Shromaždiště

Zdice, parkoviště mezi zdravotním střediskem a mateřskou školkou, přesně tady. Cíl v bezprostřední blízkosti, start 200m severozápadně na náměstí . Pokud se parkoviště zaplní, lze parkovat i poblíž autobusové zastávky, nebo jižně od shromaždiště u domova důchodců.

Prezentace

Na shromaždišti 10:30 - 11:00 u žluté felicie 4S2 3257. Start hromadný ve vlnách hned po skončení prezentace. Start kategorií AS,A,BS,B je na náměstí 200m směrem na severozápad. Odchod na start bude hromadný. Kategorie S odstartuje na shromaždišti až jako poslední.

Kategorie

Do PZL se hodnotí kategorie v pořadí AS, A, BS, B. Kategorie S se do PZL nehodnotí (a ani běžci v této kategorii neopřináší body běžcům v kategoriích vyšších). Pokud se to povede, budou pro zajímavost dodatečně spočítány i výsledky z HROBařských tratí A a B a ze sprintu S (i pro závodníky, kteří běželi kategorie kombinované).
U kategorií AS a BS běží závodníci nejprve HROB, jeho poslední kontrola je na shromaždišti. Zde závodník uchopí jednu z tužek na provázku, podle pokynu pořadatele na průkazku čas, odhodí průkazku do připravené krabice a nafasuje novou prázdnou průkazku a mapu pro sprint. Demonstrace bude předvedena před startem. Prosím soustřeďte se a nepopleťte to. Po definitivním přiběhnutí do cíle po sprintu, závodník vyplní na sprintovou průkazku jméno, registrační číslo a čas doběhu podle pokynu pořadatele. Průkazku opět odhodí do připravené bedny.
Závodníci kategorií A,B a S přibíhají na shromaždiště jen jednou, do průkazky nafasované při prezentaci vyplní čas doběhu a odhodí ji do bedny.

Časový limit

V lese můžete být klidně do tmy, nebo i déle (bude úplňková noc :-) ). Akorát v cíli na vás pak už čekat nebudu. Počkám určitě na svou ženu, poběží AS a moc rychle neběhá. Možná i o chvíli déle. Pokud mne už v cíli nezastihnete, tak si alespoň změřte čas a pošlete mi ho, já vás do výsledků zařadím.

Školka

Hlídání dětí po dobu závodu zajištěno, úkryt před nepřízní počasí nikoli. Věci odložte ve vlastních dopravních prostředcích, menší množství batohů lze uložit v pořadatelském autě.

Prostor závodu

Hřeben Vraní skály a Tkalců, údolí Vraního potoka, město Zdice. Prostor ohraničen zhruba ze severovýchodu silnicí Zdice - Černín - Svatá - Král - Kůlny - Kublov, ze západu údolím Vraního potoka a vesnicemi Hředle, Knížkovice. V severní části hluboké Křivoklátské lesy, vcelku dobře průběžné, dost velká stoupání, místy kamenitý podklad. Cástečně se jedná o prostor map Kůlny a Habrový potok. V jižní části je více zarostlý příměstský les na střídačku s loukami, stopy po důlní činnosti. Úplně na jihu město Zdice (sídliště, rodinné domky, pěší zóna, jeden dosti členitý a zarostlý kopec).

Mapa

Základní mapa ČR (zeleňafka), v originále měřítko 1:10.000, ekvidistance 2m, stav údajně z roku 2003. Pro HROB upravena do měřítka 1:19.789 (formát A4), pro sprint 1:6.429 (formát A4). Mapy nebudou vodovzdorně upraveny, mapníky doporučeny.
Vrstevnice sedí docela dobře, cesty, které jsou v mapě, jsou většinou i v lese, ale v lese je cest o dost víc. Na okraji Zdic vyrostla nová zástavba, pokusím se tratě vést mimo tato místa. Rozpoznání některých terénních tvarů, které jsou vyznačeny v mapě, chce dost velkou představivost. Popisky budou na mapě i na průkazkách.

Zakázané prostory

Kontroly

Na HROBu budou v lese klasické lampiony, někdy i na stojanech, a kleště. Ty budou buď na stojanech, nebo na provázku poblíž lampionu. U kontroly číslo 4 (trať A,AS), resp. 3 (trať B,BS), která leží v bezprostřední blízkosti turistické cesty, možná nebude lampion, ale jenom kleště. Čísla na kontrolách při HROBu ignorujte.
Na sprintu budou na kontrolách IOfky 10x15cm a kleště. Čísla na IOfce odpovádají číslu kontroly v mapě i v průkazce.
Jak les, tak město jsou obydleny a může se stát, že kontrolu někdo ukradne. Rozhodně taková malichernost nebude důvodem pro rušení závodu, či úpravu výsledků.

Spojení

Autem z Prahy po dálnici D5 na výjezd 22 (Králův Dvůr), pak asi 4km po "staré Plzeňské" silnici číslo 605. V centru Zdic zahýbá hlavní silnice vlevo a v zápětí po 50mestrech vpravo. Zde pokračujte rovně kolem zdravotního střediska, za ním vlevo a ještě jednou vlevo a jste na parkovišti.

Autobusem z Nových Butovic v 10:00, příjezd do Zdic 10:45, shromaždiště je 100m od zastávky. Na Nových Butovicích autobusy neodjíždějí z autobusového nádraží MHD, ale staví přímo na silnici nad stanicí metra a to ve směru DO CENTRA Prahy (!) *** Podle posledních zpráv snad teď už zase staví naproti, tedy opravdu ve směru na Beroun. Já tam nejezdim, ozvěte se někdo, kdo tam jezdíte často, jak to je. *** Jo, staví ve směru na Beroun (na severozápad) ****. Zpátky ze Zdic do Prahy odjíždí autobusy například ve 12:55 a ve 14:55.

Vlakem se dá do Zdic dostat jedině s přestupem v Berouně, je to dražší než autobus a z vlakového nádraží na shromaždiště je to skoro 1km. Případní železniční nadšenci si spojení jistě najdou sami.

Občerstvení

V cíli bude možná čaj *** nebude ***, 100m od shromaždiště restavrace U Zímů, o kousek dál picérie (dobře tam vaří nejenom picu), poblíž autobusové zastávky samoobsluha BALA *** zavřená v rekonstrukci ***.